Nadpozemská

28. august 2016 at 18:31 | Smilee |  Reviews
Ano, po nějaké době jsem se rozhodla udělat zase recenzi na knihu. Je pro mě až neuvěřitelné, že jsem za prázdniny stihla přečíst tři knihy (skoro, tu třetí teď dočítám). Já vím, že většině z vás to musí znít divně, ale já jsem za sebe opravdu šťastná. Poslední rok jsem nebyla schopná přečíst moc knížek a dohromady jsem jich mohla přečíst ani ne deset - do toho započítávám i povinnou četbu. Nějak jsem se ale do žádné knihy nemohla dostat a nenašla jsem žádnou, která by mě opravdu nadchla.
O prázdninách jsem ale sáhla po trilogii, kterou jsem četla už hodně dávno a jelikož si nepamatuji skoro nic z toho, rozhodla jsem se jí přečíst znovu. A nějak mě to opravdu nadchlo a já četla pořád (druhý díl jsem přečetla za dva dny). Takže jsem se rozhodla na to udělat recenzi, takže snad vás to bude bavit.

books, unearthly series, and amazing image


Autor: Cynthia Hand
Počet stran: 360
Rok vydání: 2012

Anotace
Zjistit, že jste částečně anděl, není zrovna běžná rutina ani procházka růžovým sadem, zvlášť, když víte, že máte na Zemi naplnit poslání, že máte úkol, který byl svěřen jedině a právě vám, ale nikdo vám neřekne, jaký ten úkol přesně je. Nicméně Clara, hlaví hrdinka trilogie Nadpozemská, se s tím statečně pere. Dokonce se snaží zjistit, kdo je ten pohledný kluk, kterého vídá ve svých snech a který zjevně nějak patří k jejímu poslání. Má ho zachránit? Je tohle smyslem jejího života?

Můj názor
Po přečtení téhle knihy jsem zjistila, že už pro mě asi tyhle typy knížek nejsou. Ano, bavilo mě to číst a přečetla jsem to opravdu hodně rychle, ale prostě tam byla spousta věcí, která mě nutila se šklebit a smát nad naprostou nesmyslností.
Nejen naprostá idiocie hlavní hrdinky (ani nevíte, jak strašně mě vytáčí), ale také někdy zvláštní dialogy. Stejně jako tomu bylo v Selekci, hlavní hrdinka se snaží zjistit, který kluk je pro ní lepší a nemůže se rozhodnout. Poté je tu takové typické: "Já jsem silná, já všechno zvládnu!" ale při nejbližší příležitosti se rozbrečí a odmítá cokoliv dělat. Nehledě na to, že je sobecká a vlastě přehlíží všechny problémy ostatních kolem sebe, ale hlavně, že o ní se všichni musí zajímat, protože si nedokáže poradit se svým posláním.

Na druhou stranu mi ale třeba Christian (ten pohledný neznámý kluk, kterého vídá Clara ve svých snech) naprosto vyhovoval. Ani nevíte, jak moc jsem chtěla, aby se dali s Clarou dohromady (protože s tím každý počítá, jelikož jsou k sobě předurčení), ale menší spoiler... ne oni se dohromady nedají. A možná jsem za to ráda, protže ten kluk si zaslouží něco mnohem lepšího, než tuhle pipku. Ani nevíte, jak jsem na tu holku řvala každou chvíli.
Další postavy, které jsem měla ráda jsou Angela (Clařina nejlepší kamarádka) a Jeffrey (bratr hlavní hrdinky).
book, tucker, and angels imageDalší věci jsou chyby v knize. Ano, vím že v některých knihách se sem tam objeví nějaký překlep a tak, ale v první a druhé knize bylo takových překlepů a chyb, že jsem si říkala, jestli vůbec překladatelé knihu pročítali a opravovali jí. A asi nejhorší chyba, kterou jsem tam objevila bylo špatně napsané mě/mně... věřte mi, to je něco, na co jsem alergická (a pokud se mně stane, že to popletu, tak mám chuť se jít zahrabat). Na knihu, která je celkem oblíbená je to ale něco, nad čím by se překladatelé měli zamyslet.

Nechci na to tu nějak nadávat, jelikož knížka je opravdu čtivá a vtáhne vás do děje a já jí před nějakou dobou, kdy jsem jí poprvé četla naprosto zbožňovala (a i teď je fajn), ale očividně jsem z takových věcí vyrostla? Nevím, témata jako andělé a upíři už mě přestaly bavit a když už, tak se snažím přečíst knihy, co mají něco do sebe. Také mi vyhovují dlouhá popisování a zajímavé rozhovory (proto nedám dopustit na Cassandru Clare, která je naprosto úžasná) a rozhodně ne moc romantiky nebo neustálé opakování: "Já tě miluju!" "Ne, neopuštěj mě, já tě miluju a vždy tě milovat budu!" Prostě nemám ráda přeslazené věci (i když někdy je prostě člověk alespoň trochu ve svém životě potřebuje).
Řekla bych, že pro mladší holky je tahle kniha fajn, takže když jsem jí někdy před třema rokama četla, milovlaa jsem ji. Ale jednoduše to není kniha, která s vámi poroste jako je například Harry Potter nebo můj milovaný Percy Jackson. Samozřejmě ale každý může mít rád něco jiného.


No, to je asi vše, co bych měla k tomu říct. Příjemná kniha na odreagování, ale není to nic, co by mi přirostlo k srdci (až na Christiana).
Zná někdo tuhle knihu nebo jí už četl? Co si o tom myslíte?


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Anita Anita | Email | Web | 29. august 2016 at 12:56 | React

Tak ty nerozhodné a sobecké ufňukanci jsou od toho, aby nám autoři knihy nějak sdělili, že mají pojem o tom, co zrovna zažívá pubertální cvok, co tu knihu zrovna čte. :D Aj ja si tyhle oddechové knihy o fantasy přečtu ráda, ale spíše už v knihovně sahám po něčem zcela jiném. Btw, o této trilogii jsem už slyšela, ale nesáhla jsem po ní ještě.

2 stupidlostgirl stupidlostgirl | Web | 29. august 2016 at 15:51 | React

Já sama taky moc knížek za prázdniny nepřečetla, 2 knížky + jednu, kterou jsem měla rozečtenou už od října.
Tahle trilogie nevypadá jako něco, co by mě nadchlo, a chyby v textu knihy, brr :D

3 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 30. august 2016 at 4:20 | React

Pogratulujme si spolu, já jsem se taky konečně dokopala číst a přes prázdniny jsem též přečetla 3 knihy (celkem náhodička, asi je 3 nějaké magické číslo pro navrátilce ke knihám :D). Plácnem si! :D
Tuhle knížku neznám a nečetla jsem ji :-) popravdě tento žánr moc nemusím, ale určitě to není špatné :-) Ale chyby v textu -_- WTF. Já se ještě nesetkala s knížkou, kde by byly chyby v textu... asi by mě to taky rozčilovalo, takže se ti nedivím :D -_-
Líbí se mi pojetí recenze, je to takové "svižné" a od rány... nevychvaluješ, ale napsala jsi to přesně tak, jak to cítíš a jak se ti kniha zdála, to se mi strašně líbí! :D (ani nevím proč, ale prostě je to boží -_-) :)))

4 thoughtsmymind thoughtsmymind | 18. september 2016 at 0:05 | React

Asi to bude vypadat divně, ale já za jeden měsíc přečetla 8 knih.

5 thoughtsmymind thoughtsmymind | 18. september 2016 at 0:08 | React

Jinak, tuto knihu jsem četla/ nedočetla před rokem. Ani po tak dlouhé době ji nemohu nijak komentovat. Kromě obálky mě nijak nezaujala.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement